Na bieżącoPoranna prasówka

Klapa dochodu gwarantowanego i zarabianie na TikToku

Zastanawiasz się, co nowego w poniedziałek? Oto 4 ciekawe newsy, z którymi warto się zapoznać podzas przerwy na lunch!

Ukryta funkcja na LinkedInie — pomoże Ci zaprezentować się pracodawcy!

Redaktorzy serwisu Money.pl przyjrzeli się bliżej możliwościom, jakie daje portal LinkedIn, łączący przedsiębiorców i pracowników w przestrzeni wirtualnej. Przycisk „I’m interested znajduje się w wewnątrz zakładki „About” na profilach firmowym. To narzędzie dla osób, które świadomie wybierają pracodawcę i chcą pracować dla konkretnych przedsiębiorstw. Dzięki niemu można udostępnić swój profil rekruterom danej firmy, nawet jeżeli nie prowadzi ona obecnie rekrutacji. 

Dochód gwarantowany sprawił, że Włochom odechciało się pracować — a to niespodzianka…

Portal PulsHR donosi, że wprowadzenie dochodu gwarantowanego we Włoszech sprawiło, iż obywatelom zwyczajnie nie opłacało się już szukać pracy. Przedsiębiorcy mieli problem ze znalezieniem pracowników. Rząd podjął decyzję o stopniowym zlikwidowaniu tej formy wsparcia. Odstawieni od piersi Neapolitańczycy zaczęli protestować. Aż strach się bać, co likwidacja 500+/800+ mogłaby zrobić z niektórymi beneficjentami programów socjalnych w Polsce…

Niewolnictwo wciąż istnieje, a gdzie? Ano w Rosji…

Kogoś to dziwi? W artykule na stronie magazynu Rzeczpospolita czytamy, że w rosyjskiej części Kaukazu Północnego ludzie są latami zmuszani do niewolniczej pracy — w zamian za wyłącznie skromne wyżywienie. W odpowiedzi na pytania obrońców praw człowieka rosyjscy policjanci wzruszają ramionami.

Zarabianie na TikToku — Millennialsi pora zbadać niezbadane

Chcemy czy nie, nowe media społecznościowe wdzierają się do naszego życia. Jeżeli nie chcemy, żeby Zetki śmiały się z nas „fejsbukowiczy”, tak samo, jak my z naszych mam i babć długo korzystających z Naszej Klasy, musimy zrobić krok w ich kierunku. Redaktorzy Spiders Web tłumaczą, jak zarabiać na TikToku.

Nigdy nie jest za późno, żeby zdobywać nowe kwalifikacje. Żyjemy w czasach, w których wszechstronność i znajomość mediów społecznościowych staje się bardzo ważna (i to bardzo szybko). Nie musisz spędzać w sieci całego dnia — wystarczy, że będziesz na bieżąco. 

Ale to wszystko na późnie… Pora spakować się na Pol’and’Rock!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments