Na bieżącoWarte uwagi

Finał WOŚP 2023 – pokazaliśmy, że więcej nas łączy, niż dzieli!

W styczniu 2024 Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy znowu zagrała, a z nią setki firm i prywatnych osób, które wystawiały przedmioty na licytację, aby wspomóc szlachetną inicjatywę. Ja wybrałam się na finał w Gdańsku i jak zwykle bawiłam się świetnie. Nie ma drugiej inicjatywy, która tak jak WOŚP pokazuje, że nieważne, ile nas dzieli, potrafimy się zmobilizować i pomagać razem. Tak… zawsze się wzruszam, jak o tym myślę. Miękka jestem. 😀 Ale to naprawdę podnosi na duchu.

Ile udało się uzbierać do końca Finału WOŚP 2023?

175426813 zł – to liczba, która pojawiła się przed naszymi oczami tego pamiętnego (i wcale nie tak odległego w czasie) wieczoru, podczas finału WOŚP 2023. To jeszcze nie jest końcowa kwota. Ta zostanie przedstawiona opinii publicznej 27 marca. Cała redakcja trzyma kciuki za szaloną kwotę, na widok której opadną nam kopary i czekamy z niecierpliwością. 

Przeczytaj także: Po raz 32. Orkiestra zagrała swój Wielki Finał!

Ze szczęścia może człowieka trochę ponieść, ale na finale WOŚP 2023 było bezpiecznie

Jurek Owsiak przekazał, że imprezy we wszystkich miejscach, w których były zbiórki, przebiegały bezpiecznie i radośnie. W tym roku z Fundacją zagrało 1685 Sztabów, z czego aż 100 poza granicami Polski. W Gdańsku czuć było niemal świąteczną atmosferę. 

Nie można nie wspomnieć o „atrakcji”, którą zafundowali uczestnikom organizatorzy z Rumi, odpalając pod dachem fajerwerki. Cieszę się, że wszyscy jesteśmy tak mocno nakręceni, żeby czynić dobro. Jednocześnie jako uczestniczka także apeluję, nie gubmy zdrowego rozsądku. Zajście skomentował Jurek Owsiak:

„Trzeba być trochę szalonym, żeby pod dachem odpalić coś, co jest związane z ogniem, z fajerwerkami, ale mimo wszystko bardzo dziękujemy wszystkim organizatorom z Rumii. Tam nie ma żadnych dyskusji, nikt nie próbuje odwracać kota ogonem. Zrobiono głupotę i teraz są z tego powodu normalne działania policji, która rozmawia z organizatorem. Jesteśmy przeciwni takim działaniom”

skomentował Jurek Owsiak, Prezes Zarządu Fundacji WOŚP

WOŚP gra głęboko w sercach członków naszej redakcji. Mam nadzieję, że w Waszych także. 🙂 

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments