Na bieżącoNa swoimOd 8 do 16

Gadżety do pracy zdalnej — poznaj te typowe i mniej oczywiste

Jakiś czas temu pisaliśmy o przydatnych gadżetach do pracy zdalnej. Teraz do listy dodajemy także mniej oczywiste pozycje, które ułatwiają organizację pracy i efektywne wykorzystywanie czasu. Sprawdźcie, co znalazło się na naszej liście.

Pomóż sobie w organizacji czasu — wykorzystaj nietypowe gadżety do pracy zdalnej

Oddzielenie pracy od obowiązków domowych nie jest łatwe. Pracując z domu, często robimy sobie przerwy: na rozwieszenie prania, zmywanie naczyń i mnóstwo innych rozpraszających czynności. Co prawda, taki krótki „odpoczynek dla głowy” jest przydatny i zdarza się, że owocuje innowacyjnymi i kreatywnymi pomysłami, ale często hołdujemy w ten sposób prokrastynacji. Ten problem da się jednak rozwiązać, albo przynajmniej zminimalizować jego wpływ na nasze codzienne zadania.

Samojezdny odkurzacz typu rumba, czy zmywarka z pewnością nie są pierwszymi urządzeniami, które przychodzą nam do głowy, jeśli chodzi o usprawnienie pracy zdalnej, ale home office wyposażony w te narzędzia z pewnością okaże się bardziej efektywny. Nieco innego typu pomysłem są termosy, albo czajniczki trzymające ciepło, które pozwalają zaparzyć sobie większą ilość kawy/herbaty, co pozwala zaoszczędzić czas na bieganie po kolejny kubek do kuchni. Są to nietypowe gadżety do pracy zdalnej, które wielu z nas nie kojarzą się w ogóle z domowym biurem, a jednak pomagają nam zwiększyć efektywność pracy.

Uporządkuj miejsce pracy — gadżety do pracy zdalnej na biurko

Utrzymanie wokół siebie czystej i uporządkowanej przestrzeni znacznie usprawnia pracę (szczególnie jeśli korzystamy w jej trakcie z różnorodnych narzędzi lub dokumentów). Istnieje wiele fantastycznych gadżetów do pracy zdalnej pomagających trzymać narzędzia we względnym porządku. Należą do nich organizery czy póki na dokumenty.

Odpowiednie oświetlenie

Na dłuższą metę, nic tak nie przeszkadza, jak słabe oświetlenie. Jeśli nie widzimy dokładnie ekranu komputera czy dokumentów, zaczynamy mrużyć oczy, pochylać się i garbić. Skutkuje bólem pleców i głowy. Lampy to chyba najbardziej ignorowane gadżety do pracy zdalnej, a tak nie powinno być – zdecydowanie!

Słuchawki

Podczas rozmów czy telekonferencji są praktycznie nieodzowne. Jeśli nie chcesz przeszkadzać hałasem innym domownikom, albo zdarza Ci się pracować w podróży, postaw na wygodne i funkcjonalne słuchawki. Koniecznie powinny mieć dość długi kabel i być wygodne podczas długiego użytkowania. Czasem spotkania służbowe potrafią trwać nawet kilka godzin, a niedopasowany sprzęt może powodować dyskomfort. Jeśli nosisz okulary, koniecznie zwróć uwagę, żeby słuchawki ich zbytnio nie uciskały).

Organizery i półki na biurko

Dzięki organizerom czy innym gadżetom do pracy zdalnej możesz łatwo uporządkować swoje „centrum dowodzenia”. Warto zaopatrzyć się w nablatową półkę na dokumenty. W jednej szufladce można trzymać faktury, w innej umowy, a w jeszcze kolejnej czyste kartki do tworzenia odręcznych notatek.

Gadżety do pracy zdalnej wokół biurka — zadbaj o przestrzeń

Stół zagracony notatkami, przylepianymi karteczkami czy zużytymi chusteczkami? Nie musi tak być. Istnieją gadżety do pracy zdalnej, dzięki którym da się łatwo zorganizować i uporządkować przestrzeń wokół siebie. 

Tablica na ścianę

Świetnym pomysłem na uporządkowanie przestrzeni (i usprawnienie pracy) jest tablica naścienna. Możesz zdecydować się na korkową albo magnetyczną. Najpilniejsze zadania, przypomnienia i przydatne materiały przypnij na tablicy i gotowe. Wszystko, czego potrzebujesz, już będzie w zasięgu wzroku.

Kosz na śmieci

Krótka przerwa na kawę i ciacho, potem szybki lunch przy biurku…i dookoła sterta papierków. Komu by się chciało iść do kuchni i posprzątać od razu po jedzeniu? Większości z nas szkoda marnować czasu pracy, wolimy raczej szybciej skończyć wszystkie zadania. Jeszcze gorzej jest, kiedy dopadnie nas przeziębienie. Wtedy wszędzie dookoła leżą zużyte chusteczki czy puste blistry po tabletkach na gardło. Z koszem na śmieci przy biurku, łatwiej utrzymać porządek. 

Wygodne krzesło

Kto raz popracował przy kuchennym stole, siedząc na taborecie, ten wie, że wygodne siedzisko to podstawa. Obolałe plecy nie pomagają się skupić, a jeśli będziesz pracować w domu na stałe, zapewnienie sobie komfortu to kwestia pierwszorzędna. Minusem wygodnych krzeseł jest zazwyczaj cena. Zorientuj się, czy Twoja firma nie dofinansowuje tego typu gadżetów do pracy zdalnej.

Jakie są Wasze ulubione gadżety do pracy zdalnej? Bez czego nie możecie się obejść w domowym biurze? Dajcie znać!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments