Czas na wywczasNa bieżącoOd 8 do 16

Jakie gadżety spakować ze sobą na workation?

Workation to świetna okazja, żeby połączyć przyjemne z pożytecznym — czyli podróżowanie z zarabianiem pieniędzy. Aby ten czas okazał się nie tylko fantastycznym doświadczeniem, ale również był  efektywny pod względem pracy, warto wyposażyć się w odpowiednie urządzenia i gadżety. Sprawdź, co może Ci się przydać.

1. Niewielki, lekki laptop

Co prawda można pracować na tablecie, ale z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że nie jest to najwygodniejsze rozwiązanie. Trzeba wówczas wziąć ze sobą także klawiaturę, a to dodatkowy gadżet. Znacznie lepiej sprawdzi się niewielki laptop. Rozmiar urządzenia jest kluczowy. Z małym komputerem można z łatwością wybrać się na zwiedzanie, a potem przysiąść w kawiarni, żeby wdzwonić się na spotkanie lub wykonać inne obowiązki. Duży laptop znacząco (negatywnie) wpłynie na komfort Twojej podróży. 

2. Power bank

Podróżując, nie zawsze będziesz mieć dostęp do gniazdka, dlatego power bank to obowiązkowy element bagażu osoby wybierającej się na workation. To urządzenie pozwoli Ci naładować telefon tablet lub komputer w każdym miejscu i w dowolnym momencie. W przypadku tego gadżetu nie opłaca się zbytnio oszczędzać. 

3. Słuchawki douszne i nauszne

Zarówno nauszne, jak i douszne słuchawki mogą wywołać dyskomfort, gdy korzysta się z nich przez wiele godzin.

Dzięki słuchawkom możesz skupić się na pracy nawet w głośnym otoczeniu, a także cieszyć się ulubioną muzyką czy audiobookami w czasie wolnym. Odbieranie rozmowy służbowej bez słuchawek to zły pomysł. Po pierwsze, będziesz w ten sposób zakłócać spokój innych osób. Po drugie, nigdy nie wiesz, kto słucha, a informacje przekazywane pomiędzy pracownikami firmy nie powinny wydostawać się na zewnątrz. Wzięcie zarówno dousznych, jak i nausznych słuchawek to dobry pomysł, gdyż i jedne i drugie potrafią wywołać dyskomfort, gdy są stosowane zbyt długo bez przerw.

4. Bezprzewodowa myszka 

Dla wielu osób wygodna praca na laptopie jest niemożliwa bez myszy. Podczas workation na pewno będziesz czasami pracować w niezbyt komfortowych warunkach, dlatego nie dokładaj sobie problemów. Spakuj bezprzewodową myszkę i pracuj wygodnie. 

5. Adapter

Zanim porzucisz wszystkie troski i ruszysz w kierunku lotniska, dowiedz się, jakie wtyczki stosowane są w państwach, które zamierzasz odwiedzić. Niektóre kraje (np. Irlandia lub Anglia) mają inny standard, co sprawi, że nie uda Ci się naładować swoich urządzeń za pomocą zwykłego kabla. Adaptery na lotnisku mogą kosztować nawet około 30 euro. W sklepie w swoim mieście z pewnością kupisz je taniej. Adapter przydaje się na workation zwłaszcza podczas pobytu na lotnisku — chcą zaoszczędzić, najprawdopodobniej kupisz bilety z przesiadkami. Podczas 6-godzinnego oczekiwania na kolejny lot na pewno przyda Ci się adapter. 

Adaptery na lotnisku mogą kosztować nawet około 30 euro.

6. Torba na laptopa z uchwytem i paskiem

To, czy będziesz zwiedzać z komputerem przy sobie, zależy od tego, jak zorganizujesz swoje workation. Niektórzy pracują normalnie przez 8 godzin i dopiero wtedy ruszają podziwiać miasta, w których się znaleźli. Czasami jednak jesteśmy uzależnieni od godzin otwarcia danej atrakcji lub po prostu chcemy iść na lunch. Wtedy wygodna torba lub plecak na laptopa znacznie ułatwia życie.

7. Przenośna lampka

Dodatkowe oświetlenie jest niezwykle ważne, jeśli czekają Cię nocne podróże. W wielkich państwach często podróżuje się nocnymi pociągami lub autobusami (np. w Maroko), pomiędzy poszczególnymi atrakcjami. Jeżeli chcesz wykorzystać ten czas na wykonanie nieco pracy „do przodu”, lampka Ci to ułatwi.  

8. Ładowarki do wszystkich urządzeń

Twoje wszystkie urządzenia mają takie samo wejście do ładowarki, a Ty wychodzisz z założenia „im mniej kabli tym lepiej”? Nie tym razem. Nigdy nie wiesz, kiedy będziesz pracować tak intensywnie, że pod koniec dnia wszystkie Twoje urządzenia zaczną głośno wołać o ładowanie. Mając komplet kabli możesz jednocześnie ładować power banka, telefon, komputer i aparat. Dzięki temu następnego dnia możesz bez stresu łączyć pracę ze zwiedzaniem.

Krótkie workation to doskonały sposób na połączenie pracy i przyjemności. Dzięki odpowiednim gadżetom zapewnisz sobie komfortową i efektywną pracę, a także zaoszczędzisz sobie stresu. Workation nie musi być trudne – wystarczy, że nie zapomnisz o spakowaniu najistotniejszych gadżetów.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments