Na bieżącoNa swoim

Zmieniasz świat na lepsze? Aplikuj na Infoshare Startup Contest

Infoshare i miasto Gdańsk ponownie stawiają na innowacje. Wraz z konferencją Infoshare 2024 nadchodzi także kolejna edycja Startup Contestu — konkursu dla młodych startupów (seed i early-stage). Jak co roku, możemy przyjechać na konferencję w maju i posłuchać, jak founderzy prezentują swoje biznesy i ich potencjał przed jury, ale możemy więcej. Każdy z nas, kto ma startup, może zaaplikować do Startup Contestu do 1 marca 2024 i wygrać nawet 20 000€. O musisz wiedzieć?

Technologia na ratunek światu

W Infoshare Startup Contest mogą wziąć startupy, którym przyświeca misja tech4good. Co to oznacza? Muszą realizować przynajmniej jeden z 17 celów zrównoważonego rozwoju zdefiniowanych przez ONZ. Jury będzie oceniać zgłoszone startupy ze względu na ich pozytywny wpływ na społeczeństwo lub środowisko. Czy ten konkurs jest dla Ciebie? Łatwiej odpowiedzieć sobie na to pytanie, zapoznając się ze startupami, które uczestniczyły w nim dotychczas.

startup contest na Infoshare 2023

W 2023 w gronie zwycięzców znalazły się:

  • Genotic — warszawski, biotechnologiczny startup tworzący przeciwciała z użyciem algorytmów AI.
  • upLYFT — startup z siedzibą w Londynie, budujący inteligentną odzież, która może poprawić mobilność osoby noszącej ją, poprzez zwiększenie siły mięśni o 25% i poprawienie równowagi o 49%.
  • Beholder — startup oferuje rozwiązanie, które umożliwia poszukiwanie złóż minerów, metali i źródeł energii bez szkody dla środowiska.

W 2022 na podium stanęli reprezentanci następujących firm:

  • Caretech Human — zautomatyzowane rozwiązanie zbierające dane na temat zdrowia osób z problemami z dolnym układem moczowym.
  • MAB Robotics — projektuje roboty wykorzystywane do usług inspekcyjnych do środowisk podziemnych i przemysłowych za pomocą zaawansowanych robotów na nogach.
  • Ender Turing — call center performance management software, dzięki któremu możliwa jej poprawa jakości obsługi klienta.

To tylko kilka przykładów biznesów. Myślisz, że Twój może naprawdę zmienić świat i osiągnąć dobre wyniki finansowe? Zgłoś się na Startup Contest.

Jakie są etapy Infoshare Startup Contest?

Czas na zaaplikowanie do konkursu masz do 1 marca, więc jest jeszcze trochę czasu. Na szczęście na przygotowanie się do prezentacji również masz jeszcze chwilę. Oto etapy konkursu:

  • Aplikowanie – do 1 marca 2024
  • Wybór półfinalistów – do 10 kwietnia 2024
  • Półfinały – 22 maja 2024
  • Finały – 23 maja 2024

Informacja o awansie do półfinału zostanie podana do 10 kwietnia. Półfinaliści otrzymają dwa Startup Passy (każdy o wartości 999 zł) oraz będą mieli szansę opowiedzieć o swoich rozwiązaniach na scenie przed potencjalnymi inwestorami i uczestnikami konferencji.

Reprezentantka startupu upLYFT na konferencji Infoshare 2023

Dlaczego warto wziąć udział w Infoshare Startup Contest?

Po pierwsze: na zwycięzców czekają naprawdę fajne nagrody o łącznej wartości 30 000€ i odebranie nagrody nie wiąże się z oddawaniem udziałów.

Po drugie: możesz spotkać się z potencjalnymi inwestorami podczas konferencji i skorzystać z narzędzia matchmakingu, żeby odbyć konkretne rozmowy biznesowe.

Po trzecie: masz szansę opowiedzieć o swoim rozwiązaniu i startupie naprawdę szerokiej grupie odbiorców.

Po czwarte: jako półfinalista otrzymasz dwa bilety na konferencję, które dają dostęp do wszystkich scen – możesz więc zdobyć sporo cennej wiedzy.

Zgłoś się i rozkręć swój startup!

Przeczytaj także: Teoria pizzy – czyli dlaczego chodzimy na meetupy i konferencje?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments