Na bieżącoPoranna prasówka

Jak poniedziałek, to musi być dramatycznie — rozdawnictwo i drożejące wakacje

Poniedziałek to według powszechnych opinii najtrudniejszy dzień tygodnia. Jeszcze porządnie nie odpoczęliśmy, a już musimy się zmęczyć. Na osłodę wyręczam Cię w przeglądaniu prasy. Oto 5 ciekawych newsów na dzisiaj, potraktowanych z przymrużeniem oka.

Kto za to zapłaci? Czyli ostatnie sejmowe uchwały

Poniedziałek zaczął się zbyt przyjemnie? Oto dawka dobijających newsów politycznych. Na dobry początek 800+. To już fakt, kwota świadczeń wzrośnie z 500 zł do 800 zł. Może warto rozważyć powiększenie rodziny i rzucenie pracy?

Jak podaje Polityka, budżetówka zostanie zmotywowana nagrodami. 1125 zł otrzymają nauczyciele. Tych nie będziemy się czepiać. I tak mają ciężko…

Z pozytywnych zmian, powstała ustawa znosząca zakaz pracy zawodowej dla opiekunów osób niepełnosprawnych i zaproponowano nowe świadczenie. To może pomóc rodzinom poprawić jakość swojego życia — zwłaszcza że praca zdalna staje się coraz popularniejsza, co daje większe możliwości. 

Ceny zorganizowanych wycieczek idą w górę

Marzy Ci się urlop bez zmartwień — takie zorganizowane od początku do końca przez biuro podróży? Mamy złe wieści. Jak donosi Rzeczpospolita.pl: „średnia cena wycieczki z wylotem między 31 lipca a 6 sierpnia 2023, wzrosła o 43 złote”. Potaniały tylko trzy kierunki — Włochy, Wyspy Kanaryjskie i Turcja.

Nie załamuj rąk, sprawdź nasze porady na niskobudżetowe wakacje w Toskanii!

Zetki na rynku pracy wciąż zaskakują — czasami pozytywnie, a czasami rozśmieszając

Zauważyliście, że czasami, kiedy rozmawiamy z młodszym pokoleniem dopiero wchodzącym na rynek pracy, włącza nam się tryb naszych dziadków („a za moich czasów to było…”). Powoli zaczynamy się budzić i rozumieć, że Generacja Z ma rację w niektórych kwestiach. Money.pl tłumaczy, że Zetki chcą pracować mniej i zarabiać godnie — zrozumiałe. Chcą pracować mądrze, a nie ciężko. 

Rzecz jasna, raz na jakiś czas wyskoczy jakiś młody człowiek na rozmowie kwalifikacyjnej do hotelowej restauracji, pytając, czy na stanowisku kelnera można pracować zdalnie, ale hej…  Nie można po nich oceniać całego pokolenia, prawda?

Nie dali Ci biura zbóje? Nic straconego — znajdź swój coworking

PulsHR wskazuje, że najwięcej tzw. biur elastycznych znajduje się w Trójmieście. Oferują różne modele wynajmu — za własne biurko na stałe, miejsce przy współdzielonych stołach itp. Z takich ofert korzystać mogą pracownicy zdalni (na etatach i na własnych działalnościach gospodarczych), którzy nie mogą skupić się na pracy w domu lub po prostu chcą wyjść z domu. 

Czy miejsce w przestrzeni coworkingowej to duży wydatek? Ha, wszystko zależy od tego, ile zarabiasz. W takim Colab zapłacisz 69 zł za dzień (699 zł za miesiąc za miejsce lub 99 zł za miesiąc z biurkiem dedykowanym). Posiadająca mnóstwo obiektów w Warszawie (i nie tylko) firma Regus oferuje członkostwo od 299 zł (najtańsza opcja).

Cudze chwalicie, swego… – które polskie plaże przypadły do gustu Niemcom?

Onet.pl wskazuje (za magazynem Die Welt) plaże, które znalazły się w rankingu najlepszych polskich plaż i nadmorskich miejscowości. Znalazły się na nich (co za niespodzianka…):

  • Sopot
  • Hel
  • Łeba
  • Ustka
  • Kołobrzeg
Plaża w Sopocie

W mojej opinii brakuje tu już tylko zawalonej turystami Krynicy Morskiej. Szokujące, że siedzenie z obcymi ludźmi łokieć w łokieć na piachu tak bardzo ekscytuje turystów. Redakcja Po Godzinach gorąco poleca zrezygnować z zimnego piwa z kija i odejść na urlop nieco dalej od centrum. Gdzie? A w Sopocie luźniej będzie w okolicach Kolibek (za deptakiem), a po drodze do Krynicy, warto zatrzymać się w Kątach Rybackich (wejście niedaleko kompleksu wypoczynkowego Skowronki — plaża jest praktycznie pusta).

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments