Na bieżącoPoranna prasówka

Kredyty hipoteczne cieszą się rosnącym zainteresowaniem — sprawdź dlaczego

Finansowe problemy polskich kuracjuszy, rekordowe zainteresowanie kredytami hipotecznymi – to nie jedyne ciekawostki, o jakich przeczytamy pod koniec tygodnia. Internetowa prasa donosi także o trudnej sytuacji polskiej mniejszości na Białorusi. Na rozluźnienie polecamy informację o wojnie technologicznej pomiędzy mieszkańcami Kołobrzegu a PKP. Zapoznaj się z ciekawymi informacjami.

Polacy skracają wakacje — co jest przyczyną?

Jak czytamy na portalu na: Temat polskie plaże świecą pustkami. Powodem takiego stanu rzeczy mają być zdaniem autora wysokie ceny wypoczynku. Polscy turyści stawiają w tej sytuacji na skracanie wakacyjnych wyjazdów. Najchętniej odwiedzają plaże w weekendy, przedłużając pobyt do 3-4 dni. Faktem jest, że ceny pobytu w obiektach wakacyjnych wzrosły niemal dwukrotnie, natomiast temu trendowi nie uległy wynagrodzenia Polaków. Być może pora zainwestować w namiot i karimatę?

Wzrost zainteresowania kredytami hipotecznymi

W ciągu ostatnich 2 tygodni olbrzymie zaciekawienie wzbudziły oferty kredytów hipotecznych. Przyczyną tej sytuacji jest oczywiście rządowy program „Bezpieczny Kredyt 2%”. Jak informuje Bezprawnik, liczba zapytań dotyczących kredytów hipotecznych jest niemal 3 razy większa niż w czerwcu.

Czy rządowy program faktycznie spowoduje, że Polacy łatwiej zdobędą środki na zakup własnego mieszkania? Doniesienia z rynku nieruchomości wskazują, że pomysł rządu już spowodował znaczny wzrost cen lokali mieszkalnych. Czy zamiast wielkim sukcesem, program okaże się fiaskiem?

Białoruskie restrykcje wobec posiadaczy Karty Polaka

O niepokojącej sytuacji dotyczącej polskiej mniejszości na Białorusi donosi Rzeczpospolita. Jak dowiadujemy się z artykułu, Polacy mieszkający na Białorusi zmuszani są do rezygnacji z Karty Polaka m.in. pod groźbą utraty pracy. Jakie losy czekają naszych rodaków na Białorusi i co na to polski rząd?

Wielki powrót przeciwników 5G w Kołobrzegu

Jak pisze Spidersweb spór między PKP a przeciwnikami technologii 5G toczy się w najlepsze. Koleje chciały postawić na swojej działce maszt ułatwiający zapewnienie łączności, jednak inwestycja natrafiła na ostry sprzeciw mieszkańców miasta obawiających się zgubnego wypływu 5G na ludzkie zdrowie. 

Jako kolejny powód niechęci społeczności wskazuje się pogorszenie walorów turystycznych miasta. Jak jednak przytomnie zauważa autor artykułu, tak mogłoby się stać, gdyby turyści na miejsce wypoczynku wybrali tereny kolei zamiast plaży. Jak zakończy się ta technologiczna wojna?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments