Na bieżącoPoranna prasówka

Poniedziałkowy zawrót głowy – jakie wieści w polityce i biznesie?

Poniedziałek rozpoczyna się doniesieniami związanymi ze zbliżającymi się wielkimi krokami wyborami. Co w tym czasie robi rząd? Czy stawia na intensywną pracę, korzystając z ostatnich chwil kadencji? Po drodze sprawdzamy także co słychać w Twitterze. Poznajcie najnowsze wieści z kraju i świata.

Polscy managerowie nie potrafią odpoczywać?

Zdaniem Aleksandry Tyszkiewicz z firmy rekrutacyjnej Hays Poland, kadra zarządzająca powinna dbać o wysokie morale i work-life balance swoich pracowników m.in. zachęcając ich do wykorzystywania urlopu. Choć wielu managerów docenia pozytywny wpływ wypoczynku na efektywność w pracy, to nadal wielu z nich nie potrafi całkowicie odciąć się od pracy.

Puls HR podaje, że aż 12% badanych w ogóle nie planuje w tym roku urlopu. Najczęściej jest to spowodowane nawałem pracy lub brakiem zastępstwa. Co więcej, jakoś wypoczynku u osób, które zdecydowały się na urlop, również pozostawia wiele do życzenia. Kierownicy i specjaliści podczas urlopu rozmyślają o tym, co czeka ich po powrocie do biura i odbierają służbowe telefony i maile. 

Dla PiS priorytetem jest kampania wyborcza?

Jak pisze Puls Biznesu, w kalendarzu Sejmu do końca kadencji znajduje się aktualnie tylko jedno zaplanowane zebranie. Pozostałe posiedzenia mają być podporządkowane kampanii wyborczej, a ich terminy wyznaczane na bieżąco. Co zatem czeka Polaków przed końcem kadencji i wyborami? Czekamy z niecierpliwością.

Najnowsze sondaże świadczą na korzyść PO? – wieści z przedwyborczych zmagań

Sondaż przeprowadzony dla RMF FM oraz Dziennika Gazety Prawnej wskazuje, że w kampanii wyborczej najlepiej wypada Donald Tusk (47,9%). Jak pisze Wprost, politycy PiS znaleźli się poza pierwszą trójką (Jarosław Kaczyński z wynikiem 22,2% a Mateusz Morawiecki 13,8%).

Choć ostateczny termin wyborów parlamentarnych nie został jeszcze ustalony, za najbardziej prawdopodobne daty uważa się 15 października, 22 października, 29 października lub 5 listopada.

Nowy początek dla Twittera

12 maja Elon Musk ogłosił, że zatrudnił nową dyrektor generalną X/Twitter. Stanowisko to powierzył  doświadczonej specjalistce w zakresie reklamy Lindzie Yaccarino. Główne cele stawiane przed Yaccarino to odzyskanie zaufania reklamodawców i uspokojenie sytuacji w firmie po zwolnieniach. 
Choć nowa pani dyrektor bez wątpienia może się pochwalić dużą praktyką i skutecznością, to kłopoty w naprawianiu relacji biznesowych może sprawić sam właściciel Twittera. Jak podaje Spidersweb, w przeciwieństwie do profesjonalizmu Yaccarino Elon Musk często podejmuje różne działania spontanicznie, a jego decyzje bywają nieprzewidywalne. Czy mimo tych trudności nowa dyrektor generalna okaże się ratunkiem dla Twittera?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments