Na bieżącoPoranna prasówka

Poznajemy popularne zawody

Przy środzie dowiadujemy się, jakie są aktualnie popularne zawody i jacy specjaliści nie będą mieli trudności ze znalezieniem zatrudnienia już za pięć lat. W Polsce także coraz bardziej interesujemy się związkami zawodowymi. Sprawdź wyróżnione przez nas newsy!

DATEV zatrudnia – 25 programistów poszukiwanych!

Wieść niesie się poprzez portal Spiders Web – firma DATEV z siedzibą w Warszawie poszukuje pracowników. Potrzeba specjalistów z doświadczeniem od 2 do 5 lat na stanowiska średniego szczebla. Zatrudnienie mogą znaleźć także seniorzy, którzy muszą wykazać co najmniej 5-letnie doświadczenie.

Co oferuje firma? 28 dni urlopu, prywatne ubezpieczenie, karnet na siłownię, możliwość pracy zdalnej, możliwości rozwoju (w tym kursy i szkolenia). Właściwa lista jest oczywiście znacznie dłuższa. Zainteresowani?

Dlaczego związki zawodowe rozwijają się tak powoli w Polsce?

W PulsHR możemy przeczytać, że jedną z przyczyn są przepisy i struktura polskiego rynku. Wśród pracodawców jest wiele małych i średnich biznesów, tymczasem związek powstać może, dopiero gdy zbierze się co najmniej 10 osób świadczących pracę dla danej firmy. Padło również przypuszczenie, że w pewnych branżach związki nie powstają ze względu na sprzeciw (milczący lub werbalny), a nawet aktywne przeciwdziałanie związkom przez pracodawców.

Swobodne słuchanie muzyki za darmo coraz trudniejsze

Spotify ogłasza podwyżki w Stanach Zjednoczonych, ale to raczej pewne, że dotrą one również do Polski. Focus podkreśla co prawda, że kwota wzrasta niewiele, ale kto wie — może to dopiero początek? Co poza tym? Zalew reklam na YouTube — to już codzienność. Cóż, nic co piękne nie trwa wiecznie. W końcu każdy z nas sam chciałby zmonetyzować taki biznes. 

Rozwiązanie? Albo zaczniemy płacić, albo znów będziemy ściągać utwory. 😁

Specjaliści, o których firmy będą się bić na 5 lat

Puls HR wskazuje zawody, które będą cieszyć się wzięciem za 5 lat. Należą do nich:

  • eksperci od energii odnawialnej,
  • biotechnolodzy, 
  • specjaliści od OZE, 
  • mechatronicy, 
  • inżynierowie automatyki i robotyki,
  • nanotechnolodzy.

Bądź na bieżąco. Obserwuj nas na Facebooku lub LinkedInie!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments