Na bieżącoPoranna prasówka

Przyszłościowe zawody i afery ze świata polityki i sportu

Środa przynosi nam interesujące doniesienia z różnych obszarów. Informacje na temat nowych trendów w zatrudnieniu, wieści z polityki i sportu. Sprawdź najciekawsze nowiny i poznaj najważniejsze informacje z Polski i świata.

Zielone kompetencje dobrą inwestycją?

Zgodnie z danymi Manpower Group z kwietnia 2023 r. aż 63% polskich firm poszukuje pracowników na tzw. zielone stanowiska. Jak podaje Puls HR zapotrzebowanie na tego typu specjalistów wynika z dynamicznych zmian klimatycznych, a także związanymi z nimi regulacjami (np. odnośnie do emisji gazów cieplarnianych lub zwiększenia udziału odnawialnych źródeł energii) nakładanymi przez rządy poszczególnych krajów.

Zatrudnienie wykwalifikowanych zielonych kołnierzyków nie jest jednak łatwym zadaniem. Ze względu na to, że ten obszar działań jest stosunkowo nowy i mało rozwinięty, trudno znaleźć pracowników z odpowiednią wiedzą i doświadczeniem. Wszystko wskazuje, że popularność zielonych zawodów będzie wzrastać. Być może warto podjąć decyzję o przekwalifikowaniu się?

Czy Unia Europejska wesprze Polskę w kwestii ukraińskich imigrantów?

W porannej rozmowie z RMF FM Władysław Kosiniak-Kamysz oświadczył, że Unia Europejska powinna wesprzeć Polskę w kwestii wydatków związanych z przyjęciem znacznej liczby uchodźców z Ukrainy. Jak wskazuje gość RMF FM mimo ogromnej liczby imigrantów, Polska świetnie poradziła sobie z napływem Ukraińców uciekających przed wojną, a UE powinna wziąć udział w rozwiązywaniu tej bądź co bądź trudnej sytuacji.

Podatek od spadków i darowizn — sprawdź, co się zmieniło od 1 lipca 2023 r. 

Dziennik.pl prezentuje najnowsze zmiany w obszarze podatku od spadków i darowizn. W związku z wejściem w życie pakietu SLIM VAT 3 podwyższeniu uległy kwoty wolne od podatku. Do pierwszej grupy podatkowej należy najbliższa rodzina (małżonkowie, dzieci, wnuki, prawnuki, rodzice, dziadkowie, pradziadkowie, rodzeństwo) oraz powinowaci (teściowie, macocha, ojczym, pasierb, synowe i zięciowie). W przypadku tych osób kwota wolna od podatku wynosi 36 120 zł.

Druga grupa obejmuje zaś ciotki, wujków, dzieci rodzeństwa bratowe, szwagrów, rodzeństwo małżonków, małżonków wnuków. Dla tej grupy kwota wolna od podatku to 27 090 zł.

Reprezentanci Rosji i Białorusi wezmą udział w igrzyskach w Paryżu?

Choć ostateczna decyzja nie została jeszcze podjęta, wszystko wskazuje, że Rosjanie i Białorusini mają szansę na start w igrzyskach. Jak informuje TVN24 prezes Komitetu Olimpijskiego Thomas Bach jest zdania, że sportowcy nie są winni za działania rządów krajów i nie powinni ponosić z tego tytułu konsekwencji. Ostateczna decyzja odnośnie do udziału rosyjskich i białoruskich zawodników w igrzyskach ma zostać podjęta nie wcześniej niż we wrześniu.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments