Na swoim

Prowadzenie własnego biznesu jest frustrujące – change my mind.

Prowadzenie własnego biznesu to prawdziwa kaskada komedii i dramatu…

Swój biznes prowadzę od 2019 roku, więc już chwilę. Jestem pewna, że osoby, które podjęły podobne życiowe decyzje (zawodowe! xD), mają wiele ciekawych historii, którymi mogłyby się podzielić. Prowadzenie własnego biznesu jest frustrujące i trzeba być na to gotowym. A dlaczego? Oto kilka sytuacji, w których poczucie humoru jest dla przedsiębiorcy jedynym ratunkiem.

Odkrywasz sekret mediów społecznościowych…, a one zmieniają algorytm

Osoby prowadzące (zwłaszcza w pojedynkę) biznesy niezwiązane z marketingiem często mają problem z nadążeniem za zmieniającymi się trendami lub po prostu, nie mają czasu na ich poznawanie. Kiedy wreszcie odkrywają tajemny sposób na zdobycie uwagi w mediach społecznościowych, te zmieniają algorytmy. Zamiast do 500 osób tygodniowo, docierasz do 10… I zaś wszystko od nowa…

Nie zniszczyła Cię pandemia, ale dojechała Cię recesja

Przeszedłeś przez piekło pandemii, która pożarła tysiące firm tylko po to, aby odkryć, że Twoi pozostali klienci muszą oszczędzać niemal na wszystkim. Tak – Twoje usługi były wśród tych „najmniej ważnych”.

Urlop? Zapomnij!

Nawet na końcu świata, w Chinach, bez internetu będziesz myśleć o swoim biznesie. Nie zapomnisz o wciąż nieopłaconych fakturach, o tym, że zysk z tego miesiąca był za niski i że po powrocie czeka na Ciebie milion zadań. W sumie, jeżeli lubisz wakacje z dreszczykiem, to nawet dobrze dla Ciebie. Własny biznes regularnie przyprawia o gęsią skórkę.

Wszystko musi się rozpadać jednocześnie

Wszyscy mają jakieś problemy, ale nigdy pojedynczo, jak już to razem. To nie są problemy w stylu „podaj mi adres mailowy”, tylko bardziej w stylu „wszyscy zginiemy!”. W tym stresie musisz pracować, zarządzać i planować rozwój.

Ten jeden z klientów, który nie wie, czym jest termin płatności

Jeden z klientów (zawsze ten sam) spóźnia się z płatnością faktury miesiąc w miesiąc od pół roku o miesiąc. Kiedy próbujesz wyjaśnić sytuację, zaczyna odbijanie połączeń. Nie działają maile, prośby ani groźby. Klient ma ważniejsze wydatki, a Ty przecież tak bardzo nie potrzebujesz pieniędzy teraz…

W krzywym zwierciadle

Żarty na bok – prowadzenie własnego biznesu potrafi być bardzo satysfakcjonujące, ale jest to też duże wyzwanie – a właściwie seria wyzwań. Nie przewidzisz każdej przeszkody, która pojawi się na Twojej drodze, a do niektórych przeszkadzajek musisz się przyzwyczaić i tyle. Jeżeli jesteś przedsiębiorcą, podziel się tym, co w prowadzeniu przedsiębiorstwa powoduje zgrzytanie zębów u Ciebie.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments