Po godzinach

Sprzęt do domowego biura – wynająć czy kupić?

W dzisiejszych czasach społeczeństwo ma dostęp do ogromnej ilości sprzętu domowego, ułatwiającego codzienną egzystencję. Decydując się na zakup nowego urządzenia do domu, często stoisz przed dylematem, czy jest to najlepsza opcja i czy rzeczywiście będziesz używać go na co dzień? A co jeżeli (jak znaczna część naszych gadżetów) będzie po prostu dodatkowym gratem zabierającym miejsce w szafie? A gdybym tak powiedziała Ci, że nie musisz się mierzyć się z takimi dylematami? Wystarczy po prostu… wypożyczyć sprzęt, zamiast go kupować. Przynajmniej na jakiś czas. Dowiedz się, o co chodzi z wypożyczalnią sprzętu domowego.

Wypożyczalnia sprzętu domowego w aplikacji

Co powiesz na istnienie aplikacji do wypożyczenia sprzętu do domu? Są już dostępne na polskim rynku. Wynajem sprzętów do domu może zdawać się dziwnym pomysłem, ale to świetna opcja dla niejednej osoby. Dla kogo? Na przykład dla pracowników, którzy przylatują w jakieś miejsce na krótką delegacje, konferencje albo dla studentów uczestniczących w wymianach studenckich, a także dla turystów. Przebywając gdzieś ograniczony czas, nie chcesz przecież kupować urządzeń, których potem nie będziesz w stanie zabrać ze sobą do domu.

Zalety wynajmu sprzętów na krótki okres przez aplikację:

  • nie musisz przejmować się brakiem potrzebnych urządzeń w tymczasowym lokum (na delegacji lub na wakacjach), bo możesz je łatwo wypożyczyć,
  • możesz za niewielką opłatą przez jakiś czas testować urządzenie, nad którego zakupem się zastanawiasz,
  • wynajem sprzętu na krótki okres wiąże się z mniejszymi wydatkami,
  • masz dużą dowolność w zakresie wymieniania modeli i rodzajów urządzeń, których potrzebujesz,
  • sprzęt jest najczęściej ubezpieczony i serwisowany przez wypożyczalnię sprzętu domowego online, więc w razie problemów, wystarczy zgłosić problem,

Wady wypożyczania urządzeń:

  • na dłuższą metę nie opłaca się to finansowo – to dobre rozwiązanie tylko na chwilę,
  • czas korzystania z urządzenia jest ograniczony,
  • Twój wybór jest ograniczony do oferty wypożyczalni, która nie musi koniecznie dysponować najnowszymi sprzętami.

Co warto wynająć z wypożyczalni sprzętu domowego online?

Wypożyczanie urządzeń to tymczasowe rozwiązanie, które jednak może niskim kosztem poprawić nasz komfort w wielu sytuacjach. Na wynajem sprzętu do domu warto postawić w kilku konkretnych przypadkach.

Wypożyczenie urządzenia niezbędnego w danym czasie

Załóżmy, że brakuje Ci urządzenia w konkretnej chwili. To może być lokówka przed ważną imprezą albo laptop, bo Twój przed chwilą wyzionął ducha, a Ty niestety musisz uzbierać pieniądze na zakup nowego, który będzie Ci odpowiadał, ale do tego czasu musisz mieć na czym pracować. W taki sposób możesz za niewielką kwotę zdobyć sprzęt muzyczny na 30-ste urodziny najlepszego przyjaciela lub wysokiej jakości kamerę, żeby nakręcić spot reklamowy dla swojej marki. 

Wynajem sprzętu na wyjazdy (workation, delegacje, wakacje)

Jedziesz na wakacje, ale nie masz się jak spakować. Cyk, wynajmujesz bagażnik dachowy. Chcesz spędzić okres zimowy na stoku? Wypożyczasz deskę za pomocą aplikacji. Widzi Ci się wyjazd na pole namiotowe latem? Możesz też zdobyć w ten sposób namiot. Podobnie da się zorganizować sobie stanowisko pracy, jeżeli akurat wysyłają Cię na dłuższą delegację do miasta na drugim końcu Polski, a dla Ciebie ważny jest Twój komfort i chcesz mieć w mieszkaniu wygodny fotel, ekspres do kawy lub duży monitor. 

Wypożyczenie urządzenia w celu testowania

Chcesz przetestować odkurzacz pionowy przed zakupem własnego? Może rozważasz zakup zmywarki nablatowej, ale nie masz pewności, że nie będzie zajmować za dużo miejsca w Twoim mieszkaniu? Zastanawiasz się nad nauką gry na perkusji, ale wolisz na początek wynająć sprzęt, zamiast wydawać na niego fortunę? Wynajmij na miesiąc i przetestuj – proste, prawda?

Aplikacja do wypożyczenia sprzętu do domu – Gleevery

Jak wypożyczyć sprzęt do domu? Na przykład korzystając z aplikacji Gleevery. To tak łatwe, jak robienie zakupów online. Możesz to zrobić w dwóch krokach:

  1. Wybierasz produkt (możesz zapłacić gotówką przy odbiorze).
  2. W ciągu 2 godzin od wypełnienia wniosku musisz pojawić się sklepie Media Expert. Poprosi Cię o numer zamówienia i okazanie dowodu osobistego. To tyle. Zabierasz ze sobą wypożyczony produkt.

A ile kosztuje taki wynajem? Zerknijmy, na cenę miesięcznego wypożyczenia wcześniej wspomnianych przedmiotów: deska snowboardowa – 162 zł, bagażnik dachowy – 68 zł, Macbook – 282 zł, mini zmywarka nablatowa – 94 zł. Nie jest źle, prawda? Ponadto, jeżeli przywiążesz się do produktu, możesz go wykupić. Czy jest jakiś haczyk? Wynajęcie niektórych przedmiotów wymaga opłacenia kaucji. W dalszym ciągu uważamy jednak, że jest to naprawdę fajna opcja dla osób, które potrzebują konkretnych rzeczy na wakacje czy w trakcie dłuższego pobytu np. na delegacji.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments