Na bieżącoPoranna prasówka

Zawirowania polityczne i sukcesy sportowe — sprawdź co słychać w Polsce i na świecie

Choć dopiero poniedziałek, zarówno w Polski, jak i świata nadciąga spora dawka ciekawych informacji. Sprawdź, kiedy Ukraina dołączy do NATO, co słychać po wyborach parlamentarnych w Hiszpanii i poznaj świetny pomysł na spędzenie letniego wieczoru.

Kiedy Ukrainy dołączy do NATO

Choć Ukraina już od jakiegoś czasu zabiega o przyjęcie jej w struktury NATO, kraje członkowskie zaznaczają, że niemożliwe jest podjęcie takiej decyzji, dopóki trwa wojna. Jak podaje  Do Rzeczy, Ołeksij Reznikow twierdzi, że jego kraj wygra wojnę, a wtedy przyjęcie Ukrainy do sojuszu będzie w interesie NATO (doświadczenie w walce z Rosją uczyni Ukrainę prawdziwą wschodnią tarczą Europy).

Zwycięstwo Polskich Siatkarzy w Lidze Narodów

Reprezentacja Polski pokonała wczoraj (23.07.2023 r.) zespół ze Stanów Zjednoczonych 3:1, wygrywając tym samym finał Lidze Narodów. Jak pisze Wirtualna Polska, nasi siatkarze pokazali klasę, stając na pierwszym stopniu podium po raz pierwszy od 2018.

Zaskakujący wynik wyborów parlamentarnych w Hiszpanii — będzie konieczna powtórka z rozrywki?

Jak czytamy w Na Temat, wyniki wyborów wykazały, że żadne z ugrupowań politycznych nie zdobyło większości głosów, co oznacza, że konieczne będą konsultacje między obiema partiami (PP i Vox) oraz królem Filipem VI. Jeżeli wskazany przez króla kandydat na premiera nie zostanie zaakceptowany przez parlament, konieczne będzie rozwiązanie rządu i ponowienie wyborów.

„Spadające gwiazdy” – świetny sposób na romantyczny letni wieczór

Jeśli zastanawiasz się, jak ciekawie i niedrogo spędzić sierpniowy wieczór, to Spiderweb przychodzi z pomocą. Jak czytamy na portalu, od połowy lipca do końca sierpnia można zaobserwować Perseidy, a najlepszych warunków można się spodziewać 12 i 13 sierpnia. Znajdź ciemne miejsce z dobrym widokiem na niebo i rozkoszuj się tym wspaniałym zjawiskiem.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments