Znajdź tańsze OC! Pomoże Ci w tym porównywarka Mubi
Sprawdzenie ceny towaru czy usługi sieci to powszechna czynność, która pozwala zorientować się w realnej wartości danej rzeczy. Internetowe wyszukiwarki potrafią poszerzyć perspektywy cenowe i sporo przy tym zaoszczędzić. Czemu nie postąpić tak z zakupem ubezpieczenia?
W przypadku obowiązkowej polisy decydująca jest cena. Najtańsze OC znajdziesz na stronie: https://mubi.pl/ubezpieczenie-oc/. Wejdź i ciesz się z oszczędności nawet kilkuset złotych!
Porówanie cen to podstawa!
Kalkulator OC Mubi pozwala w prosty sposób sprawdzić, co mają do zaoferowania wiodące towarzystwa. W propozycji nie musisz już umawiać się na spotkanie z agentem! Zresztą bez upewnienia się, jaką masz pewność, że nie trafisz na atrakcyjniejszą ofertę? No właśnie… W końcu, jak chcesz, coś zrobić dobrze – zrób to sam!
Wylicz składkę w 3 minuty!
Do wyliczenia autentycznej składki OC na kolejny rok wystarczą podstawowe dane. Są to informacje o pojeździe, właścicielu i sposobie użytkowania. Możesz je uzupełnić samodzielnie z dowodu rejestracyjnego lub innego dokumentu. Zacznijmy od początku!
Dane pojazdu
Przystępując do wyliczenia składki ubezpieczenia, określ czy Twój pojazd to samochód, czy jednoślad (motocykl/skuter). Następnie zaznacz wszystkie kafelki zawierające ubezpieczenia, które rozważasz nabyć i odpowiedź na proste pytanie: „Czy samochód jest w leasingu?”. Kiedy już to zrobisz, należy podać wszystkie kluczowe parametry pojazdu, czyli m.in.:
- rok produkcji,
- markę i model,
- rodzaj paliwa,
- pojemność silnika,
- wersję.
Po uzupełnieniu tych danych na dole ramki automatycznie powinna podstawić się wybrana wersja auta.
Nadchodzący start ubezpieczenia
Pod koniec pierwszego etapu należy wybrać z kalendarza datę startu polisy najbliższej polisy. Następuje ona dzień po dacie końca obecnej ochrony.
Użytkowanie pojazdu
W kolejnym kroku jesteś proszony o oświadczenie, w jaki sposób korzystasz z samochodu: prywatnie czy w ramach działalności gospodarczej. Określ także jak najdokładniej aktualny stan licznika (w tysiącach kilometrów) oraz zadeklaruj, ile kilometrów zamierzasz pokonać w ciągu nadchodzącego roku. Podaj również datę pierwszej rejestracji i rok, od którego jesteś w posiadaniu auta.
W następnym polu należy uzupełnić numer rejestracyjny. Jeśli go nie pamiętasz, bądź nie przerejestrowałeś jeszcze auta zaznacz pole “nie znam nr rejestracyjnego”. Jeszcze tylko wybierz z rozwijalnej listy miejsce, gdzie najczęściej zostawiasz samochód na noc i ostatniego ubezpieczyciela pojazdu.
Właściciel i dodatkowi kierowcy
W tej sekcji należy podać prawdziwe dane posiadaczy i użytkowników pojazdu, aby uzyskać wiarygodne wyliczenie. Dane osobowe nie są przetwarzane lub wykorzystywane w żaden inny sposób, jak tylko do sprawdzenia historii ubezpieczenia i uzyskanych zniżek. Podając autentyczne informacje, możesz więc dodatkowo obniżyć cenę polisy!
Dane właściciela – co jest potrzebne?
Jedną z informacji służących do kalkulacji jest wiek właściciela. Należy więc znać dokładną datę urodzenia posiadacza, a także miejsce jego zameldowania (kod pocztowy) i zamieszkania, jeśli jest inne. Poza tym istotna jest płeć osoby ubezpieczonej oraz jej stan cywilny i posiadanie potomstwa. Pytanie o te informacje wynika z prostego faktu, że część towarzystw przychylniejszym okiem spojrzy na dojrzałą, zamężną kobietę z dziećmi niż na jurnego kawalera.
Pod koniec tego etapu należy podać liczbę dodatkowych właścicieli auta wpisanych w dowodzie rejestracyjnym pojazdu. Trzeba także zaznaczyć, jeśli nawet okazjonalnie autem kieruje młody kierowca (poniżej 26. roku życia). Pozwala to uniknąć późniejszych komplikacji z otrzymaniem odszkodowania, jeśli syn albo wnuczka będzie prowadzić pojazd w trakcie kolizji.
Historia ubezpieczenia
Ten etap obowiązuje tych, którzy podali w poprzednim kroku swoje dane. Na ich podstawie jest ustalany dotychczasowy przebieg polis komunikacyjnych. Ograniczając liczbę ofert o propozycje od Generali i Proamy, należy tutaj zadeklarować, jak długo nabywane są ubezpieczenia (obowiązkowe OC i dobrowolne AC), a także czy były w przeszłości likwidowane z nich szkody.
Dane kontaktowe do obsługi polisy
Ostatni etap przed wyliczeniem ofert to informacje teleadresowe. Ich podanie nie jest konieczne do kalkulacji, jednak pozwala np. na wysłanie interesującej propozycji na maila albo na zamówienie rozmowy z agentem. Dzięki temu wyjaśnisz wszelkie wątpliwości i upewnić się, że dokonałeś słusznego wyboru. Możesz zapytać również specjalistę ubezpieczeń, czy nie ma w zanadrzu jeszcze korzystniejszej oferty!