Na bieżącoPoranna prasówka

Musisz wysłać ważnego maila w pracy? Dowiedz się, kiedy warto!

Wakacje powoli dobiegają końca. Pogoda się nareszcie poprawiła, ale już chodzą słuchy, że niedługo negatywnie się zaskoczymy. Pozostało więc modlić się o złotą polską jesień, o to, aby w tym roku przy urnach coś się zmieniło i żebyśmy w końcu przestali się zadłużać… A co nowego w prasie?

Pensje Polaków wzrastają…za wolno

O „dużym zaskoczeniu” w kwestii wzrostu wynagrodzeń pisano na łamach Money.pl. Pensje Polaków w sektorze przedsiębiorstw zwiększyły się w lipcu o 10,4% rok do roku. Jest się z czego cieszyć? Nie do końca. Specjaliści z ING Banku Śląskiego spodziewali się większej zmiany. W rzeczywistości niestety zarobki są na zbyt niskim poziomie – straciliśmy około 0,4%, ponieważ nie podwyżki nie okazały się odpowiednio wysokie w porównaniu do wzrostu cen. 

Zwolnienie za poglądy nie jest zgodne z prawem, ale agitowanie w pracy może mieć przykry finał

Co do zasady, nie można zwolnić osoby z pracy tylko dlatego, że ma poglądy, które nie podobają się pracodawcy – nawet, jeżeli są one wyjątkowo radykalne. Jednak na łamach portalu PulsHR adwokat Iwo Klisz tłumaczy, że poświęcanie czasu na przekonywanie innych do swoich poglądów kosztem pracy lub w sposób naruszający dobra innych pracowników, może już skończyć się zwolnieniem. Przestrzegamy więc przed tym i przypominamy, że wynagrodzenie dostajemy za wykonywanie obowiązków, a nie promowanie ulubionej partii. Lepiej idźcie na wiec albo dyskutujcie w mediach społecznościowych, jeżeli macie ochotę na politykowanie.

Przeczytaj także: Praca wykonana… A co z resztą dnia na etacie?

Musisz wysłać ważnego maila? Dowiedz się, kiedy jest najlepsza pora

Adam Bednarek, dziennikarz Spiders Web, przejrzał raporty i tłumaczy, kiedy jest odpowiedni moment na wysłanie konkretnych maili. Dowiadujemy się, że prośby o podwyżki, wnioski urlopowe najlepiej wysłać do odbiorcy w niedzielę między 15:00 a 18:00. Z tekstu dowiadujemy się także, że we wtorki  przychodzi najwięcej fałszywych wiadomości i ofert reklamowych. Jest to dzień, kiedy większość skrzynek jest przeładowanych, a my – zmęczeni na początku tygodnia – możemy łatwo zagapić się i nabrać na podstęp. 

Redakcja życzy Wam wszystkim mnóstwo energii na ten tydzień! Będziecie go potrzebować. 😉

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments